Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności
Aktualności

Pytania i odpowiedzi

Jeżeli chcesz zadać pytanie związane z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich wybierz poniżej zamieszczony link.

Odnowa i rozwój wsi

Pytanie:
Co będzie głównym czynnikiem decydującym o przyznaniu dofinansowania projektu w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich?

Odpowiedź:
O przyznaniu pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” decydować będzie suma uzyskanych punktów, przyznawanych w procesie weryfikacji złożonych wniosków. Punkty będą przyznawane za poziom bezrobocia w danej gminie, dochód podatkowy gminy przypadający na jednego mieszkańca, wnioskowaną kwotę pomocy oraz spełnienie kryterium regionalnego, które zostanie ogłoszone wraz z informacją o terminie naboru wniosków. Szczegółowe informacje dotyczące wyliczania przyznawanych punktów zawiera projekt Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (dostępne również na naszej stronie internetowej). Tworzona jest lista rankingowa projektów ubiegających się o dofinansowanie. Aby wniosek znalazł się na tej liście projekt musi uzyskać co najmniej 3 punkty.

Pytanie:
Czy koszt sporządzenia Planu Odnowy Miejscowości może stanowić koszt kwalifikowalny projektu oraz co powinien zawierać taki plan?

Odpowiedź:
Plan Odnowy Miejscowości jest jednym z niezbędnych załączników wniosku o przyznanie pomocy – podlega więc kwalifikowalności. Stanowić on będzie część kosztów ogólnych, które nie mogą przekroczyć 10% wartości kosztów kwalifikowalnych. Plan taki, zgodnie z projektem Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi musi zawierać następujące elementy: - charakterystykę miejscowości, w której realizowana będzie dana operacja, - inwentaryzację zasobów służących odnowie miejscowości, - ocenę mocnych i słabych stron danej miejscowości, - opis planowanych inwestycji w perspektywie co najmniej 7 lat wraz z określeniem szacunkowych kosztów, w ujęciu chronologicznym.


Kalendarium

Styczeń 2023
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         

Szczególnie polecamy

mapa projektów PROW
Konkurs plastyczny Moja Wieś w Europie Multimedia Stan realizacji PROW

Informacje

W tym miejscu możesz zadać nam pytanie dotyczące programu PROW.

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami bedą systematycznie publikowane na naszej stronie.Zobacz także:

Najczęściej zadawane pytania

Szybki dostęp

Trwające Konkursy

  • Odnowa i rozwój wsi poprzez LEADER-a
  • Małe projekty poprzez LEADER-a
RSS
Katowice; ul. Dąbrowskiego 23; godziny pracy: 7:30 - 15:30; telefony: +48 (32) 77 40 502, +48 (32) 77 40 534; fax: +48 (32) 77 40 275; Mapa dojazdu
Kontakt z administratorem serwisu: Bartosz Góra e-mail: bgora@slaskie.pl, telefon: +48 (32) 77 40 513
© Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Informacje opracowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi