Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności
Aktualności

2011-09-29

Nowe wnioski o płatność w ramach działań Odnowa i rozwój wsi Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej oraz osi 4 LEADER w zakresie działanie Odnowa i rozwój wsi oraz Wdrażanie projektów współpracy

Ponadto wprowadza się nowy wniosek: Wniosek następcy o przyznanie pomocy w ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej - dotyczący następstwa prawnego.

W związku ze zmianami przepisów dotyczących PROW wprowadza się nowe wnioski w zakresie:

Od 3 października 2011 r.

1. Odnowa i rozwój wsi

Wprowadza się nowe wnioski o płatność w wersji 4z. Zmiany polegają głównie na odmiennym sposobie rozliczenia inwestycji. Z listy załączników usunięto kosztorys powykonawczy, a na jego miejsce wprowadza się kosztorys różnicowy i projekt budowlany.

Dokładny zakres zmian oraz opis nowego sposobu rozliczenia robót jest opisany w nowej instrukcji wypełniania wniosku zamieszczonej poniżej.

Przejdź do wniosków

2. Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej

Wprowadza się nowe wnioski o płatność w wersji 5z. Zmiany polegają głównie na odmiennym sposobie rozliczenia inwestycji. Z listy załączników usunięto kosztorys powykonawczy, a na jego miejsce wprowadza się kosztorys różnicowy i projekt budowlany.

Dokładny zakres zmian oraz opis nowego sposobu rozliczenia robót jest opisany w nowej instrukcji wypełniania wniosku zamieszczonej poniżej.

Przejdź do wniosków

 

3. Dodatkowo wprowadza się wniosek następcy prawnego o przyznanie pomocy zamieszczony poniżej.

Przejdź do wniosku

 

4. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi

Wprowadza się nowe wnioski o płatność w wersji 3z. Zmiany polegają głównie na odmiennym sposobie rozliczenia inwestycji. Z listy załączników usunięto kosztorys powykonawczy, a na jego miejsce wprowadza się kosztorys różnicowy i projekt budowlany.

Dokładny zakres zmian oraz opis nowego sposobu rozliczenia robót jest opisany w nowej instrukcji wypełniania wniosku zamieszczonej poniżej.

Przejdź do wniosków

 

Od 17 października 2011 r.

 

1. Wdrażanie projektów współpracy

Nowa wersja wniosku o płatność 5z obowiązuje od dnia 17 października 2011 r. Formularz wniosku obowiązuje także Beneficjentów, którzy zawarli przed dniem 17 października 2011 r. umowy przyznania pomocy w wersji PROW_421/5/z nawet jeżeli złożą wniosek o płatność przed 17 października 2011 r.. Jeśli Beneficjent złoży wniosek na formularzu w wersji poprzedniej (4z), będzie zobowiązany w ramach uzupełnień/ wyjaśnień złożyć wniosek o płatność na obowiązującym formularzu 5z.

Przejdź do wniosku


Kalendarium

Styczeń 2023
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         

Szczególnie polecamy

mapa projektów PROW
Konkurs plastyczny Moja Wieś w Europie Multimedia Stan realizacji PROW

Informacje

W tym miejscu możesz zadać nam pytanie dotyczące programu PROW.

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami bedą systematycznie publikowane na naszej stronie.Zobacz także:

Najczęściej zadawane pytania

Szybki dostęp

Trwające Konkursy

  • Odnowa i rozwój wsi poprzez LEADER-a
  • Małe projekty poprzez LEADER-a
RSS
Katowice; ul. Dąbrowskiego 23; godziny pracy: 7:30 - 15:30; telefony: +48 (32) 77 40 502, +48 (32) 77 40 534; fax: +48 (32) 77 40 275; Mapa dojazdu
Kontakt z administratorem serwisu: Bartosz Góra e-mail: bgora@slaskie.pl, telefon: +48 (32) 77 40 513
© Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Informacje opracowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi